ПОПАСНЯНСЬКИЙ ЗДО № 1 "

Наші контакти: 93301,Луганська область.м. Попасна вул. Овражна ,1        тел: 0672870321; e-mail: mega-kinder-sad1@ukr.net  ;


Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас, Гость

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплексне заняття

мовленнєвий розвиток та математичні уявлення дітей старшого віку

«Подорож до країни часу», вихователі: О.С. Лунякіна, В.С. Новік

 

 

Тема: «Подорож до країни часу»

Мета: продовжувати вчити детей, добирати дієслова до іменників тиждень, місяць, календар. Збагачувати словник дітей назвами днів тижня. Закріпити вміння будувати ряд із паличок від нижчої до вищої методом прикладання. Розвивати аналітичне мислення, уміння міркувати, кмітливість, креативність думок. Виховувати культуру мовлення дітей, бажання слухати, розуміти та виконувати інструкції, бажання доводити розпочату справу до кінця.

Матеріал: палички, парашут, цифри, календар, казка, музичний супровод.

Хід заняття:

  • Вихователь діти, чи любите ви казки?
  • Які казки знаєте?
  • Якщо загадку правильно відгадаємо, до казкової країни завітаємо
  • Що не день – по листочку
  • Віддає нам товстяк
  • А з останнім розстався –
  • Сам кудись подівся ( календар)

Чути стук у двері листоноша приносить пакунок, у ньому товстий календар. Вихователь пропонує дітям розглянути його. Що нам діти принесли ? (календар). Вихователь звертає увагу на чорний та червоний колір цифр.

  • Якого кольору цифри в календарі? ( чорного та червоного)
  • Пригадайте які календарі ми з вами знаємо? ( настінні, перекидні)
  • Для чого потрібен календар?
  • Що означають цифри в календарі?
  • Чому цифри двох кольорів?
  • Що означають цифри чорного кольору?

Вихователь пропонує календар віднести їх до країни часу

Діти разом промовляють «Календар допоможи до країни часу нас віднеси».

Заплющують очі, звучить спокійна музика.

Коли діти розплющують очі вихователь запитує їх

  • Що змінилося? (з*явилися цифри)
  • Назвіть їх (1234567)

З*являються ляльки пальчикового театру.

  • Хто ви?
  • Хлопчики та дівчатка. Відгадайте
  • Я перший день тижня, як мене звати ( Понеділок), моя цифра 1, знайдіть її.
  • А я за ним наступний назвіть моє ім.*я (вівторок) яка моя цифра? (2) знайдіть її
  • Я середня сестричка за вівторком зразу йду середа. Допоможіть знайти мою цифру 3.
  • Я четвертий відгадайте діти моє ім*я (четвер) з якою цифрою я дружу? (діти визначають , що наступна за трійкою цифра 4)
  • П*ята я п*ятниця допоможіть мою цифру знайти (цифра 5)
  • А я перший вихідний вдома будь ти відпочинь (субота) з я кою цифрою я дружу,? (з цифрою 6)
  • Ось і другий вихідний загартовуйся прогуляйся висипайся та пограйся моя цифра 7
  • Ми всі - велика сім*я.,
  • Скільки нас? (сім)
  • Разом буде тиждень
  • Ляльки міняються місцями

Вихователь:

  • Діти, всі дні тижня переплуталися. Як нам розібратися, хто за ким іде? що нам допоможе? (цифри)
  • Пропоную вам пограти, всі дні тижня на місця поставити

Гра «Назви наступний день»

На дошці цифри від одного до семи перевернуті сорочками до низу, дитина бере будь яку цифру показує їм, називає і відповідає. Інші діти мають назвати наступний день тижня, що їй відповідає. Той хто перший назве наступний день – водитиме і буде витягати наступну цифру. Цифру про яку розповіли – відкладаємо. Під час гри, якщо діти правильно відповіли – ляльки радіють, дякують їм та стають на відповідне місце.

Вихователь : пропоную послухати казку М. Малишевського «День і ніч»

  • Який сьогодні день.?
  • Який буде завтра?
  • Який був учора?
  • Якщо сьогодні четвер, то скільки днів до вихідного?
  • Якщо сьогодні середа, а екскурсія через тиждень який це буде день?
  • Що роблять у робочі дні?
  • Що роблять у святкові дні? (вихідні дні)?

Фізхвилинка :

в понеділок я прала,

у вівторок я підлогу підмітала,

у середу я пекла калач,

а в четвер шукала мяч,

в п’ятницю чашки помила,

а в суботу торт купила,

у неділю в гості друзів запросила.

 

Гра «лови – кидай, день тижня називай»

Діти підкидують на парашуті м*яч по черзі та відповідають на запитання вихователя.

  • Ти відповідь мені будь ласка, що робив ти вчора?
  • Все зробив, що хотів?
  • За сьогодні що успів?
  • Я іще дізнатись хотіла, що ти завтра будеш робити?

Діти повертая м*яч відповідають на запитання

Я почну,а ти продовжуй дні тижня називати середа………. Діти по черзі кидають м’яч один одному, послідовно називають дні тижня. Ускладнення понеділок, вівторок……замість наступного дня тижня діти називають імя дитини «Саша», або називають дні тижня у зворотньому порядку

 

Гра «палочки вряд»

Треба палочки побудувати в ряд так, щоб вони зменшувалися по дліні, попереджая дітей що завдання треба виконувати на глаз, щоб виконувати завдання вірно треба кожен раз брати саму довшу палочку із усіх, котрі не уложені в ряд – пояснює вихователь

  • Про що ми сьогодні розмовляли?
  • До якої країни подорожували?
  • З ким зустрічалися?